Stałe rozwijanie baz danych

W tym momencie bazy danych pełnią niezwykle istotną rolę w skutecznym marketingu, pozwalając precyzyjnie określać grupy docelowe, do jakich skierowany jest nasz przekaz reklamowy. Firmy stają się tego coraz bardziej świadome, niemniej jednak w dalszym ciągu wiele przedsiębiorstw posiada bazy danych (które można chociażby zakupić: http://sklep.targetmarketing.pl/), natomiast zupełnie nie dba o ich regularne uaktualnianie. A należy mieć świadomość, że tylko tak prowadzone bazy są niezwykle cennym źródłem wiedzy o konsumentach, pozwalającym na precyzyjne dopasowanie produktu i przekazu reklamowego do potrzeb i oczekiwań klientów.

Odpowiednio prowadzone bazy danych powinny być uzupełniane o informacje dotyczące nie tylko obecnych klientów, ale również tych potencjalnychOdpowiednio prowadzone bazy danych powinny być uzupełniane o informacje dotyczące nie tylko obecnych klientów, ale również tych potencjalnych, do których w przyszłości chcielibyśmy skierować naszą ofertę. Oczywiście im baza danych będzie posiadała bardziej zróżnicowane informacje o konsumentach, tym większe korzyści może przynieść kampania reklamowa oparta na tego rodzaju informacjach (o zawirowaniach wokół kampanii: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/unilever-wygral-w-sadzie-spor-o-reklame-zupek-blyskawicznych,1919028,4199). Należy, więc nie ograniczać się tylko do informacji o miejscu zamieszkania czy wykształceniu i poszerzać bazy danych o informacje związane m.in. z zainteresowaniami konsumenta, jego ulubionymi produktami, oceną oferowanych przez produktów itp. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze dokładniej trafić w oczekiwania konsumenta przekonując go, że to my jesteśmy firmą wartą jego zainteresowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>